-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Møller Bil Drotningsvik:
Bilmekaniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Møller Bil Skadesenter Romerike:
Bilskadereparatør
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Bilia Norge AS:
Salgssjef, Volvo Hamar
-
Harald A. Møller AS:
Produktsjef Digital Aftersales
-
Gromstad Bil & Båt:
Daglig leder
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekanikere / Personlig serviceteknikere
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Produksjonsleder
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Teamleder verksted
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
RN Nordic:
Regionsjef – Renault, Alpine & Dacia
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
HTS Packline AS:
Senior salgsrådgiver
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Bertel O. Steen Asker & Bærum:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
Autoria Bil AS avdeling Ski:
Bilselger
-
Martiniussens Bilservice AS:
Teknisk kontrollør - Fredrikstad
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Vant Australia, tapte sølvet
Andreas Mikkelsen vant Rally Australia, men dessverre var ikke seier nok til å sikre sølv i VM-sammendraget. Dermed ble det tredje strake bronse.

Norges fremste rallyfører blir stående igjen som vinner i sitt siste løp for Volkswagen Motorsport. 27-åringen legger ikke skjul på at det var mye følelser inne i bildet.
– Jeg har opplevd mye sammen med Volkswagen Motorsport, og det er trist å konstatere at dette var det siste løpet sammen med denne fantastiske gjengen. Jeg kommer til å savne teamet, men det er godt å tenke på at vi avsluttet på denne måten, sier Andreas med en aldri så liten tåre i øyekroken.
Å avslutte VW Motorsport-eventyret med seier, var en perfekt avslutning for Andreas og kartleser Anders Jæger. Gjennom tre dager ledet de siste VM-runde, og Andreas sikret seg sin tredje seier i VM-sammenheng.
Muligheten for sølv i mesterskapet glapp da Hayden Paddon kjørte av veien og tapte over et minutt på søndagen andre etappe.
Dermed avanserte Thierry Neuville til tredjeplass og hadde sølvet i lomma om han bare holdt denne posisjonen til mål. Det gjorde han, og tok i tillegg to ekstra poeng for andreplass på Power Stage.
– Det har vært en perfekt avslutning på sesongen. Jeg hadde ingenting å tape. Jeg gjorde det jeg kunne for å vinne løpet, og lyktes med det. Jeg tar med meg at jeg kjørte fra de siste fire års verdensmester.
– Dessverre klarte jeg ikke å ta VM-sølv, men jeg kan likevel ikke være skuffet. Jeg ønsket å gi VW Motorsport en seier i det siste løpet, og det føles godt å ha lykkes det, sier Andreas.
Også for Mads Østberg ble Australia en liten opptur. Han endte på sjetteplass og var med det beste Ford-fører. Det holdt til en 7. plass i VM-sammedraget.
Nå blir det spennende å se hva som skjer etter at Volkswagen trekker seg fra WRC. Blir teamet overtatt av Red Bull? Flyttes alt over til Skoda? Og finner Andreas sete i et annet team? Vi har noen spennende måneder foran oss frem til Rally Monte-Carlo i januar.
Rally Australia 2016
1. A. Mikkelsen 2:46:05.7
2 .S. Ogier +14.9
3. T. Neuville +1:12.6
4. H. Paddon +1:26.7
5. D. Sordo +1:28.3
6. M. Østberg +1:41.5
7. O. Tanak +3:04.3
8. E. Lappi +7:32.3
9. J. Latvala +7:56.9
10. L. Bertelli +8:00.1
VM stillingen (13 av 13 løp)
1. Sebastien OGIER, VW, Frankrike 268p
2. Thierry NEUVILLE, Hyundai, Belgia 160p
3. Andreas MIKKELSEN, VW, Norge 154p
4. Hayden PADDON, Hyundai, New Zealand 138p
5. Dani SORDO, Hyundai, Spania 130p
6. Jari-Matti LATVALA, VW, Finland 112p
7. Mads ØSTBERG, Ford, Norge 102p