-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Snap Drive:
Teamleder
-
RSA Bil Fredrikstad:
Bilselger - RSA BIL Fredrikstad
-
RSA Bil Forus:
Bilselger - RSA BIL Forus
-
Snap Drive Bergen Sentrum:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Åsane
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Nordland
-
Rodin & Co AS:
Servicetekniker verkstedutstyr Østlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger Møre og Romsdal
-
Rodin & Co AS:
Selger Innlandet
-
Rodin & Co AS:
Selger kundeservice
-
Werksta Norge:
Billakkerer søkes til Werksta Grorud
-
Werksta Norge:
Kundemottaker og Takserer for Werksta Grorud
-
Sulland Lier:
Servicemarkedsleder
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Haugesund
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Bodø
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Stavanger
-
Tesla Norway AS:
Bilmekaniker / Service Technician - Tromsø
-
Bertel O. Steen Lillehammer:
Servicesjef
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
BilXtra:
Daglig leder
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Volkswagen USA med nye modeller
Volkswagen stiller med to potensielle volumselgere på Detroit-utstillingen. Og de har garantier som overgår de norske.
Jetta er Volkswagens bestselger i USA. Av de 17 millioner Jetta som er solgt globalt siden tidenes morgen, er 3,2 millioner levert i USA.
Nå lanseres en helt ny modell, for første gang basert på MQB-plattformen som de fleste biler fra VW-gruppen i dag er bygget på.
Den er lengre, bredere og høyere enn sin forgjenger, den har mer utstyr, men den er likevel billigere.
I tillegg leveres bilen med en «People First» garanti som skal overbevise amerikanere om at de gjør et trygt bilkjøp – 6 år eller 72.000 miles, det som inntreffer først.
I USA selges bilen med en 1,4-liters TSI-motor med 147 hk paret med manuell sekstrinns eller automatisk åttetrinns girkasse. Diesel er av forståelige grunner ikke noe tema for VW USA etter dieselskandalen.
Nye Jetta er så vidt vi erfarer ikke aktuell for Europa – her er det Golf som ruler.
USA har også sin egen Passat som er større enn modellen vi har tilgang til. Den vises i Detroit i en ny GT-utførelse.
Bilen som skal bygges i et begrenset opplag har en 3,6-liters V6 motor på 280 hestekrefter. I tillegg er den senket og stivet og har en rikholdig liste med utstyr som standard.
Jeg vil tro Mr. Trump foretrekker Passaten som er bygget ved VW-anlegget i Chattanooga, Tennessee. Jetta produseres i Mexico, litt syd for den muren han planlegger å bygge.