-
Tromsø Billakkering AS:
Bilskadereparatør
-
Bilplaneten AS:
Mekaniker / Teknisk leder
-
Snap Drive Bergen:
Mekaniker
-
Viking Kontroll AS:
Teknisk kontrollør
-
Busland:
Oppretter / lakkerer til bussverksted på Ski
-
Per Sigtun AS:
Selger / Kundeansvarlig
-
Bilia Norge AS:
Regionsjef Servicemarked, BMW & Mini
-
Bilia Skøyen:
Servicemarkedssjef, Bilia Skøyen
-
Snap Drive Åneby:
Mekaniker
-
Werksta Norge:
Kundemottaker / Takserer
-
Snap Drive:
Bilmekaniker / stedfortredende teamleder
-
Polestar:
Ettermarkedsleder | Norge
-
Solid Försäkring:
Selger Bilgaranti
-
Bilia X:
Regiondirektør XPENG i Bilia
-
Bertel O. Steen:
Commercial Incentive Manager
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger – RSA BIL Arendal
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør for Werksta Elverum
-
Snap Drive:
Mekaniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent til Norges største B2B bilauksjon
-
Møller Bil Bergen:
Nyttekjøretøyselger
-
RSA Bil Drammen:
Servicemarkedssjef - RSA Bil Drammen
-
Mekonomen Bilverksted, Arna:
Avdelingsleder / Kundemottaker
-
Karosseriforum AS:
Billakkerer
Premium-utfordrerne
Hva har DS 7 å stille opp med i premiumkampen? Vi målte den mot oppgradert Lexus NX 300h, og ble ganske overrasket over utfallet.
Først publisert i Bil 8/9-2019.
Walkover tenkte jeg da jeg svingte ut på E18 med Lexus NX 300h, nå oppgradert etter å ha vært i salg i noen år. Hva har DS 7 Crossback, en ny fransk SUV fra et for de fleste totalt ukjent merke, å stille opp med her?
For å finne ut av det tok vi like godt de to med på langtur, pakket opp med helgebagasje, dro over fjellet og ut til Utsira, landets minste kommune i folketall og så forblåst at to vindmøller på østsiden av øya er nok til å forsyne kommunen med strøm. Noen av «veiene» der ute er såpass krevende at de både betinger høy bakkeklaring og helst 4x4.
Utfordrer
SUV-er står for en tredel av nybilsalget i Norge og er bilklassen som vokser mest over hele verden. Når SUV-kaka øker i omfang ønsker naturlig nok flere å sitte ved bordet å spise av den. Det har gitt oss en flom av nye, høybygde folkemodeller og mer påkostede varianter de siste årene, DS 7 inkludert.
Siden Norge på mange bilområder skiller seg fra resten av verden med tunge innslag av ladbare biler fordi de skattlegges gunstig, er det ikke lett for nykommere å få fotfeste. Det har Lexus smertelig fått erfare. Etter mer enn 20 år i Norge som Toyotas luksusbilarm med jevnlige seire i tunge kvalitetsundersøkelser, har ikke merket oppnådd mer enn en halv prosent markedsandel.
Lexus deler i betydelig grad teknologi med Toyota, men det skal ikke være synlig for bileieren.
LES VIDERE:
- Del 1
- Del 2
OBS!
Prisene i testen var gyldige da bladet ble produsert. Du finner alltid oppdaterte priser i vår nybildatabase.