-
Viking Kontroll AS:
Leder drift og utvikling
-
RøhneSelmer AS:
Innkjøps og kvalitetsansvarlig
-
Bilia Insignia:
Teamleder Verksted, Insignia
-
Autoplan AS:
Salgssjef
-
Alt i Alt AS:
Bilmekaniker / Stedfortreder for Teknisk leder
-
Alt i Alt AS:
Teknisk Leder
-
Sekkingstad Bil AS:
Faglært bilmekaniker
-
RSA Bil Romerike:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Romerike
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Nybilkoordinator
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Bilia Xpeng:
Servicesjef, Xpeng Drammen
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Servicerådgiver
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Bertel O. Steen AS:
Produkt- og ordrekoordinator
-
RSA Bil Oslo:
Mekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Leder for serviceskolen
-
Subaru Norge AS:
Teknisk Trener & Teknisk Support
-
RSA Bil Forus:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
RSA:
Forhandlerkonsulent - RSA Deler og Tilbehør
-
Bilia Norge AS:
Salgsleder, Mini Skøyen
-
Toyota Haugesund AS:
Salgssjef
-
Bilbutikk1 as Avd Ås:
Kundemottaker / Delelagermedarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
Taycan i alternativ form
De mange som står på venteliste for en Taycan får snart flere valgmuligheter å forholde seg til.
Før bilen ble avduket fortalte Porsche Norge at over 3000 personer hadde meldt sin interesse ved å betale inn depositum på 20.000 kroner for å sikre seg en plass i køen.
Vi er blant de første som har kjørt bilen – les omtalen her.
Noen av interessentene ble nok skremt da prisene på Taycan Turbo og Turbo S ble presentert – henholdsvis 1,3 og 1,6 millioner norske kroner.
Men Porsche-forhandlerne fikk trolig rodd i land situasjonen da de noen uker senere kunne fortelle at man trengte jo ikke betale så mye – det kommer også en Taycan 4S med startpris på 900.000 kroner.
At Porsche lager flere varianter på samme lest er velkjent taktikk, så det var ingen stor overraskelse da de på Genève-utstillingen for to år siden avduket Mission E Cross Turismo Concept – en Shooting Brake-versjon av bilen vi i dag kjenner som Taycan.
Spionbildene viser den kommende produksjonsutgaven under testing i nordisk klima. I tillegg har vår faste illustratør, Jean Francois Hubert, skapt virkelighetstro renderinger som du får eksklusivt her på BilNorge.
Taycan Cross Turismo skal presenteres i løpet av 2020, men den er neppe på veien før om et års tid.
Som Panamera Sport Turismo er Taycan Cross Turismo et alternativ for dem som foretrekker stasjonsvogn fremfor sedan. Enten fordi den er mer praktisk, eller bare fordi de syns den ser barskere ut.
Konseptbilen vi møtte i 2018 hadde ekstra bakkeklaring og var litt høyreist, som en Allroad / Cross Country. En slik skal også ligge i planene, men i første omgang dreier det seg om en ren stasjonsvogn, eller Shooting Brake som er et yndet begrep på denne typen biler.
Regn med at Cross Turismo kommer i de samme variantene som Taycan, og med tilsvarende ytelser. Det innebærer betegnelsene 4S, Turbo og Turbo S med effekt fra 530 til 761 hestekrefter.
Så langt er det ifølge OFV kun registrert 12 nye Taycan på norske skilter – to før årsskiftet og ti på nyåret. Det betyr at du kan se den hos ditt nærmeste Porsche Center, man at kundebiler fortsatt lar vente på seg.
Det er ved Porsches hovedkvarter i Zuffenhausen Taycan bygges – vi var med på den offisielle åpningen der i september.