-
DNB Bank ASA:
Sales Manager
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
RG Mobility AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS Bergen:
Ettermarkedsleder
-
Motor Forum AS Telemark:
Regnskapsansvarlig
-
Werksta Bergen Åsane:
Verkstedleder
-
Bilia X:
Servicemarkedssjef, Xpeng Lørenskog
-
Toyota Asker og Bærum:
Handover / produktspesialist
-
Solaris Norge A/S:
Mekaniker til tungbil, buss søkes
-
Flex1One AS:
Driftsansvarlig
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Steinkjer
-
RG Mobility AS:
Key account Manager
-
Hyundai Motor Norway:
Regional Sales Consultant
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Møller Bil Skadesenter Alnabru:
Bilskadereparatør
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Salgssjef Volvo Car Ryen
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Team Verksted AS:
Delelager/kundemottak
-
Autoringen Oslo AS:
Takstmann
-
Motor Forum AS, Oslo:
Teamleder Verksted
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Andresen Karosseri AS:
Biloppretter
-
Bilhuset Viken AS:
Teknisk Leder
-
Bilco Hønefoss AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Erik Arnesen Helsfyr:
Bilmekaniker
-
Hovfaret 17B:
Ledige kontorplasser
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
Flint bygger japansk
Noe mer amerikansk, noe mer GM enn Michigan-byen Flint, er vanskelig å finne. Skjønt – nå skal det rulle Isuzuer ned fra samlebåndet!

Da får det ikke hjelpe at Isuzu er 12 prosent eid av GM og at denne truck-modellen er nesten identisk med en som også kommer med navneskilt fra Chevrolet og GMC. Det er symbolverdien som er viktig her.
Flint har vært en by der bystyret har forbudt utenlandske biler i byens offentlige parkeringsanlegg, besøkende fikk beskjed, på store skilt, om å reise andre steder med sine importerte biler, og 78 prosent av alle biler solgt i Flint-området i fjor var GM-produkter.
Men nå sier fagforeningsboss Mark Hawkins fra UAW Local 598 at dette er jobber, og det dreier seg om et felles GM/Isuzu prosjekt. Våre arbeidskammerater bygger et GM-produkt med et Isuzu-skilt på. De ønsker altså den økte produksjonen velkommen.
Det er et annet poeng her også. Så lenge disse bilene ble bygget i USA (som GMC og Chevrolet) kom hyttene fra Japan, akkurat som de gjør nå også. Derfra sendes de til en annen fabrikk i USA, som slett ikke er GM-eid, for lakkering og montering, før de sendes videre til Flint der de mates på et chassis som også er produsert et helt annet sted, langt langt unna.
Bortsett fra rent sentimentale argumenter, kan man vanskelig påstå at en bil har geografisk tilhørighet lenger.
Men om det blir lov å parkere Hondaen under rådhuset i Flint er vel allikevel tvilsomt.