-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Servicemarkedsleder
-
Werksta Norway AS:
Biloppretter og Billakkerer til Werksta i Bergen
-
RSA Bil Drammen:
Bilmekaniker/tekniker - RSA BIL Drammen
-
Møller Bil Hvam:
Salgssjef/Markedssjef
-
Bilia Norge AS:
Leder Controlling
-
Norsk Scania:
Instruktør Teknisk Opplæring
-
RSA Bil Oslo:
Produksjonsleder - RSA Bil Oslo
-
RSA:
Store Manager BYD - RSA Bil Oslo
-
Team Verksted AS:
Oppretter/lakkerer
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Hamar
-
Bilia Xpeng:
Teknisk leder, Bilia Xpeng Høvik
-
Møller Bil Trondheim:
Nybilselger Audi
-
Vestfold Autogass AS:
Bilmekaniker / Leder
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker BYD - RSA BIL Oslo
-
RSA Bil Oslo:
Bilmekaniker/tekniker - RSA Bil Oslo
-
Norwegian Mobility Group AS:
Regionssjef - MG
-
Subaru Norge AS:
Forhandleransvarlig - Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
Knoks Bildeler AS:
Mekaniker
-
MEKO Norway AS:
Leder for MEKO Academy (tidligere Promeister Academy)
-
RN Norge:
Head of Sales
-
Werksta Norge AS:
Verkstedleder for Werksta Fana
-
Sulland Elverum:
Daglig Leder
-
RSA:
Salgs- og markedskoordinator
-
Berg Auto AS:
Dele- og lagerleder / Delesjef
-
Sentrum Auto AS:
Bilmekanikere
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Karihaugen
-
MyCar Stavanger:
Salgssjef
-
Team Verksted AS:
Plassjef Trondheim
-
RSA Bil Arendal:
Bruktbilansvarlig - RSA Bil Arendal
-
RSA Bil Arendal:
Bilselger - RSA Bil Arendal
-
Norsk Scania:
Verksmester/teknisk leder
-
RSA Bil:
Plassjef - RSA Bil Tromsø
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
Kia tester ny ProCeed
Den vakte oppsikt som konsept. Men design er ikke alt – man må også tilby sporty kjøreegenskaper for å lykkes. Her testes den kommende Kia ProCeed på Nürburgring.
Kollega Winding-Sørensen er ikke den som lettest lar seg imponere, så når han skrøt uhemmet av konseptet Kia debuterte på Frankfurt-utstillingen sist høst, så er det god grunn til å glede seg til det ferdige produktet.
Nye ProCeed skal avdukes på et lukket arrangement i midten av september, før den får sin offisielle debut for publikum på Paris-utstillingen i oktober.
Kia omtaler selv modellen som en viktig merkevarebygger, og med Stinger friskt i minne er det grunn til å glede seg til en modell som blir oppnåelig for en bredere kundegruppe.
Mens Hyundai har lansert en fastback som de ønsker vi skal omtale som en firedørs coupé, slik mange gjør med Mercedes CLA, så går Kia for den andre CLA-varianten og betegner nykommeren som en 'shooting brake' – en «coupéformet stasjonsvogn».
Her er en godt polstret bil avslørt under testing på Nordsløyfa. Våre kilder forteller at den ser ut til å være noe lengre enn Hyundai i30 fastback, og at bakluken skrår jevnt nedover mot den bakre støtfangeren. Det stemmer jo bra med konseptbilen.
Les vår prøvekjøring av nye Kia Ceed
Bilen på bildene er en GT-utgave med to store åpninger for eksosrørene – ett på hver side. Vi kjenner igjen disse fra konseptbilen, selv om den hadde to åpninger på hver side.
Hyundai / Kia har en 1,6-liters turbomotor med effekt i området 200 hester, så det er meget sannsynlig at den skal benyttes her. I startfasen kanskje som eneste alternativ, men etter hvert vil nok flere av motorene fra de vanlige Ceed-modellen også finne veien til ProCeed.