-
Xpeng Motors (Norway) AS:
Customer Experience Manager
-
Helios Auto AS:
Support-medarbeider
-
Sulland Lier:
Mekaniker
-
Nokian Dekk AS:
Regionsansvarlig/selger – Innlandet
-
Nesbyen Auto AS:
Daglig leder - Nesbyen Auto
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Otta
-
AutoriaGruppen:
Salgssjef bruktbil
-
Frydenbø Bil Ålesund AS:
Bilmekaniker
-
Alfie Bilskade AS:
Biloppretter
-
BilXtra Skøyen AS avd Asker:
Bilmekaniker
-
S. Rødsten Bilforretning AS:
Bilmekaniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Orkanger
-
Bilia Insignia:
Salgsdirektør, Bilia Insignia
-
Bertel O. Steen Lastebil og Buss, Lørenskog:
Mekaniker
-
Team Verksted AS:
Kundemottaker
-
Birger N. Haug AS:
Teknisk Leder
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Tide Verksted AS, Avdeling Voss:
Mekaniker tyngre- og lette kjøretøy
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
Cupras første originale
Formentor er Cupras første egendesignede modell. Sporty, praktisk og naturligvis oppkalt etter et sted i Spania.
Cupra Formentor er et mer sportslig alternativ til volumselgeren Seat Ateca, men fortsatt praktisk nok til å fungere som familiebil.
Den er 445 cm lang, 184 cm bred og bare 151 cm høy. Likevel lover produsenten luft over hodet for samtlige passasjerer, samt et bagasjerom på 450 liter.
La oss like godt få unna dette med opprinnelsen til betegnelsen også – Kapp Formentor ligger lengst nord på Mallorca.
Cupra Formentor har 19-tommers felger og 18-tommers bremsesystem som standard, og felgene kan også leveres med kobberdekor.
Kopperfargen finner vi igjen også i det sportslige interiøret, som dekor sammen med børstet, mørktonet aluminium. Setene er trukket med skinn og kan som alternativ til sort også leveres i blått.
Øverst på dashbordet troner et 12-tommers infotainment-system som inneholder en rekke funksjoner og tilkoblingsmuligheter og selvsagt inneholder både Apple CarPlay og Android Auto.
Legg også merke til det nye sportsrattet som i tillegg til startknapp og Cupra menyknapp har innstillinger for en rekke funksjoner.
Cupra Formentor skal leveres med to alternative drivlinjer. Toppmodellen har en 2,0-liters turbomotor med 310 hester og et dreiemoment på 400 Newtonmeter. Firehjulsdrift sørger for å få kreftene effektivt ned i asfalten.
Som alternativ – et moment som kan gjøre bilen aktuell for Norge – kan den også leveres som ladbar hybrid der en 1,4-liters TSI-motor på 150 hk kombineres med en elmotor på 115 hk til en systemeffekt på 245 hk og et dreiemoment på 400 Nm.
Cupra antyder elektrisk rekkevidde på rundt 50 kilometer. Begge motorene leveres i kombinasjon med DSG dobbel clutch automatkasse som også kan styres via hendler på rattet.
Nye Formentor skal være leveringsklar i årets siste kvartal.