-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Bilia Norge AS:
Salgssjef, Volvo Hamar
-
Harald A. Møller AS:
Produktsjef Digital Aftersales
-
Gromstad Bil & Båt:
Daglig leder
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekanikere / Personlig serviceteknikere
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Produksjonsleder
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Teamleder verksted
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Harald A. Møller AS:
Produktspesialist support
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
RN Nordic:
Regionsjef – Renault, Alpine & Dacia
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
HTS Packline AS:
Senior salgsrådgiver
-
Bilia Norge AS:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Bertel O. Steen Asker & Bærum:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
Autoria Bil AS avdeling Ski:
Bilselger
-
Martiniussens Bilservice AS:
Teknisk kontrollør - Fredrikstad
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer













































































Ny Outlander, men ikke for Norge
Mitsubishi Motors i USA har lansert en ny generasjon av Outlander. Dessverre er dette en bil du kan se langt etter i Norge.
Mitsubishi Outlander er merkets suverent mest solgte modell i Norge med nærmere 50.000 nye registreringer siden millenniumskiftet ifølge OFV. I tillegg er det bruktimportert over 10.000 biler.
I natt er den lansert via Amazon Live i helt nye utgave, men dessverre har Mitsubishi besluttet at den ikke skal selges i Europa. Her må vi nøye oss med den litt mindre Eclipse Cross.
Du kan se lanseringen av nye Outlander i reprise på Amazon her
Årsaken er at nye Outlander i første runde kun kommer med bensinmotor, og ikke som ladbar hybrid som de fleste europeiske modellene har vært.
I USA skal nemlig bilen kun selges med en 2,5-liters firesylindret bensinmotor i kombinasjon med for- eller firehjulsdrift.
Nye Outlander er basert på et konsept Mitsubishi betegner som «I-Fu-Do-Do». Det betyr noe i retning «autentisk og majestetisk» på japansk. Selve designspråket omtales som en ny generasjon Dynamic Shield – designretningen som har vært en gjenganger hos Mitsubishi de siste 5-6 årene.
Første Outlander ble lansert på det amerikanske markedet i 2002, og nykommeren er fjerde generasjon.
Mitsubishi hevder å ha løftet kvalitetsnivået betydelig i nye Outlander ved bruk av mer påkostede materialer.
Som forgjengeren kan den leveres med inntil syv seter, og det tilbys utstyr som 20-tommers felger, et 12,3-tommers digitalt instrumentpanel og 9-tommers infotainment-skjerm.
Ifølge Mitsubishi er nye Outlander merkets best utstyrte og mest gjennomtenkte modell noensinne. Salget av 2022-modellen starter i Nord-Amerika i april, og andre globale markeder følger etter hvert. Men Europa er altså inkludert i disse planene.