-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Bilia Norge AS:
Salgssjef, Volvo Hamar
-
Harald A. Møller AS:
Produktsjef Digital Aftersales
-
Gromstad Bil & Båt:
Daglig leder
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekanikere / Personlig serviceteknikere
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Produksjonsleder
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Teamleder verksted
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Harald A. Møller AS:
Produktspesialist support
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
RN Nordic:
Regionsjef – Renault, Alpine & Dacia
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
HTS Packline AS:
Senior salgsrådgiver
-
Bilia Norge AS:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Bertel O. Steen Asker & Bærum:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
Autoria Bil AS avdeling Ski:
Bilselger
-
Martiniussens Bilservice AS:
Teknisk kontrollør - Fredrikstad
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Belgisk Blå
Første nyttårsdag fylte racinglegenden Jacky Ickx 75 år. Den anledningen benyttet Porsche til å lage en spesialmodell.
911 Carrera 4S Belgian Legend Edition er første spesialmodell basert på den nye 911-generasjonen med internkode 992.
Designen er inspirert av den legendariske Formel 1- og Le Mans-legendens hjelm, som var lakkert i blått og hvitt.
Men Porsche Exclusive Manufaktur nøyde seg ikke med å finne en standard blåfarge som lignet den på hjelmen – de kokte like godt sammen sin egen valør eksklusivt for denne bilen.
Felgene har den samme fargen som bilen – dog med innslag av hvitt. Du finner fargen også på bilnøkkelen, som i tillegg bærer Ickx’ signatur. En plakett med belgisk flagg og førerens signatur er plassert bak førerdøren.
Innendørs gikk designerne for svart skinn med grå sømmer og detaljer. Også her finner vi førerens signatur mens betegnelsen Belgian Legend Edition er på plass på dashbordet.
Bilen som er basert på en Carrera 4S har en 3,0-liters twin turbo boxer med 450 hestekrefter og et dreiemoment på 530 Newtonmeter. En 8-trinns dobbel clutch girkasse fordeler kreftene til alle fire hjørner.
Hvis tennene dine nå løper i vann så iler jeg til med å fortelle at spesialutgaven kun skal bygges i 75 eksemplarer. Og som om det ikke er eksklusivt nok – den skal kun tilbys i legendens fødeland, Belgia.
Jackie Ickx hadde en omfattende karriere fra slutten av 60-tallet til lang ut i 80-årene. Han har kjørt for en rekke Porsche-team og har i en årrekke vært ambassadør for merket.
Inntil Tom Kristensen kom på banen (ni seire) var han den mestvinnende i 24-timersløpet på Le Mans med seks seire.
I tillegg har Ickx vunnet åtte Formel 1-løp, vunnet Can-Am mesterskapet og har til og med en seier i det ekstremt krevende Dakar Rally som han deltok i helt opp til 90-tallet.