-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Møller Bil Fellesfunksjoner avd. Logistikk:
Takserer brukte biler
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Møller Bil Sandefjord:
Serviceleder / Kundemottaker
-
Møller Bil Outlet Alnabru:
Logistikkmedarbeider
-
Autoringen AS:
Selger – Autoringen
-
Autoringen AS:
Auksjonsstøtte - Autoringen
-
AutoMester AS:
Kjedekonsulent
-
Team Verksted AS:
Mekaniker Kristiansand
-
Team Verksted AS:
Delelagersjef Team Verksted Ålesund
-
DNB Bank ASA Norway Branch:
Sales Manager - Vestfold, Telemark/Buskerud
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør / Oppretter
-
Man Truck & Bus Norge AS:
Selger lastebil
-
Tide Verksted AS:
Mekaniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekaniker
-
Rettedal Bilkontroll AS:
EU-kontroll, produksjon og lager, kombinert stilling
-
Auto-Benz AS:
Bilmekaniker
-
Moss To-Takt AS:
Bilmekaniker / tekniker
-
Autoco Bærum AS:
Tekniker / Bilmekaniker
-
Karosseriforum AS:
Daglig leder
-
Møller Bil Skadesenter Asker og Bærum:
Bilmekaniker/tekniker
-
Møller Bil Drotningsvik:
Bilmekaniker
-
Autoringen Ski AS:
Plassjef – Autoringen Ski
-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Ny Audi S8 avslørt
I april kommer en ny generasjon av Audis prestisjemodell, A8, til Norge. Men vi kan avsløre at en mer sportslig toppmodell er under testing.
Dette er bilen for de som ønsker rommelighet og komfort, men i tillegg stiller strenge krav til de sportslige egenskaper. Og med sin avanserte quattro-teknikkk er Audi S8 en bil som klarer å utnytte sitt hav av muskler, selv på norsk vinterføre.
Selv om bilen på bildene er fordekt som en vanlig A8, uten de spesielle aerodynamiske detaljene som vil skille S8 fra sine tammere søsken, er det andre detaljer som avslører at dette er det mest muskuløse medlemmet av familien.
Detaljkunst
Her finner vi store bremseskiver og calipere som skal sørge for at stoppegenskapene matcher akselerasjonen. I hekken har den fire store utløp for eksosen. Disse egenskapene er typiske for S8.
LES OGSÅ: Audi S4 - nær fullendt
Når bilen lanseres, senere på høsten eller tidlig neste år, vil den, sammenlignet med en A8, få diskret aerodynamiske detaljer, mer sportslig chassis og bremser samt et sportslig interiør i tråd med det vi kjenner fra Audis tidligere og nåværende S-modeller.
Fra V10 til V8?
Den utgående S8 har en normalt pustende 5,2-liters V10 med 450 hk. Sannsynligheten er stor for at etterfølgeren får en 4,0-liters V8 med twin turbo.
Det vil neppe gå på bekostning av ytelsene, men med stor sannsynlighet slå positivt ut når det kommer til forbruk og CO2-utslipp.
De kraftigste utgavene av den ordinære A8 har begge 4,2-liters V8 motorer – en TDI (diesel) som yter 350 hk og en FSI (bensin) med 372 hk.
Men noen ønsker seg altså enda mer, og de blir snart tilfredsstilt av en ny S8.
LES OGSÅ: S8 blir dusinvare
Tradisjonelt har S8 en kundekrets på et titalls nordmenn når en ny generasjon lanseres. Nå skal deres tålmodighet settes på prøve.
ALTERNATIV? Neste generasjon BMW M5