-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Bilia Norge AS:
Salgssjef, Volvo Hamar
-
Harald A. Møller AS:
Produktsjef Digital Aftersales
-
Gromstad Bil & Båt:
Daglig leder
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekanikere / Personlig serviceteknikere
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Produksjonsleder
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Teamleder verksted
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Harald A. Møller AS:
Produktspesialist support
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
RN Nordic:
Regionsjef – Renault, Alpine & Dacia
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
HTS Packline AS:
Senior salgsrådgiver
-
Bilia Norge AS:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Bertel O. Steen Asker & Bærum:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
Autoria Bil AS avdeling Ski:
Bilselger
-
Martiniussens Bilservice AS:
Teknisk kontrollør - Fredrikstad
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Fiat nærmer seg Kina
På årets bilutstilling i Beijing er Fiat endelig på plass på en skikkelig måte. De har prøvd seg tidligere, men nå ser det ut som de mener alvor.
Sammen med sin kinesiske partner GAC (Gungzhou Automobile Company) har Fiat et imponerende nærvær på årets store kinesiske bilutstilling.
De kjører full bredde med 500-spesialitetene – Gucci-modellen i sentrum selvfølgelig. Er det noe kineserne er svake for, er det denne type premium merkevarenavn.
Så gjør de mye ut av Freemont, selv om det kanskje er underlig at de kaller den Fiat der også. De kunne sikkert ha satt Jeep-merket på den uten at det hadde spolert Jeep-renomméet i Kina.
I Kina selges det nemlig flere Jeeper enn noe annet sted, bortsett fra i Nord-Amerika. Derfor er det heller ikke så rart at det står et Jeep konsept på standen heller.
Det er ikke en konseptmodell de har jobbet så voldsomt med, men det viser allikevel at de gjerne gjør noe ekstra for det kinesiske markedet.
Her dreier det seg om en Wrangler i Rubicon-utgaven som de har gjort helt svart. Og oppå det har de lagt spesielle drage-dekaler i en bronsefarge, og trimmet interiøret i svart, gull og bronse.
Etter bildene å dømme er det slett ikke så verst, selv om beskrivelsen høres ganske bling ut.
Det er dragens år i år, og i kinesisk mytologi er dragen utstyrt med de mest fantastiske egenskapene «akkurat som Jeep», skriver produsenten i en pressemelding.
Vi kan trygt regne med at dersom mange nok spør, vil Jeep kunne jazze opp et begrenset opplag av sin Wrangler slik at den blir en Dragon Special.
Men hovedattraksjonen på Fiat-standen blir allikevel Viaggio – ikke bare en enestående blanding av komponenter, som klart viser hvilken global produsent Fiat er blitt nå, men også den første Fiaten som skal produseres i Kina.
Vi har fortalt om Viaggio før, dette er virkelig en hybrid i ordets egentlige betydning (men med ren bensinmotordrift uten noen elektriske innslag) med basis i Alfa Romeo, med karosseri fra Dodge og altså produsert av Guangzhou på den flunkende nye Fiat-GAC fabrikken i Changsa.
Der skal den få et annet navn også, Fei Xiang heter den i Kina – det betyr en helt spesiell form for Viaggio (=reise), nemlig Flygende.
Motoren blir 1,4-liters T-Jet utgaven, turbo, og valg mellom 120 og 150 hk. Der har Fiat hektet på sin egen 6-trinns dobbel clutch girkasse.
Allerede nå i juni skal samlebåndet være i gang. Foreløpig er det en kjede med 91 forhandlere med til sammen 125 showrooms som skal stå for distribusjonen.
I et land der det er veldig viktig å vise ansikt, riktig ansikt, scoret Fiat stort på utstillingen. De befinner seg nemlig i Hall E4, den såkalte luksus-hallen.
Grunnen til at de fikk til det er selvfølgelig at de tok med seg Ferrari og Maserati også. Vi kan røpe at de samler minst like stor oppmerksomhet som moderfirmaet gjør.