-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Bilia Norge AS:
Salgssjef, Volvo Hamar
-
Harald A. Møller AS:
Produktsjef Digital Aftersales
-
Gromstad Bil & Båt:
Daglig leder
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekanikere / Personlig serviceteknikere
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Produksjonsleder
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Teamleder verksted
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Harald A. Møller AS:
Produktspesialist support
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
RN Nordic:
Regionsjef – Renault, Alpine & Dacia
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
HTS Packline AS:
Senior salgsrådgiver
-
Bilia Norge AS:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Bertel O. Steen Asker & Bærum:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
Autoria Bil AS avdeling Ski:
Bilselger
-
Martiniussens Bilservice AS:
Teknisk kontrollør - Fredrikstad
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Thomas Schie misfornøyd
Thomas Schie kjørte inn til den nest beste tiden under testkjøringen i STCC på Sturup i Sverige søndag. Så begynte problemene, noe som medførte at han ikke fikk kjørt kvalifiseringen og dermed måtte starte helt bakerst i selve løpet.

Det så lyst ut i starten foran den andre løpshelgen i STCC for Thomas Schie. Men etter testkjøringen ble det oppdaget problemer med den ene støtdemperen foran. Dette ble fikset, men da det så var tid for kvalifisering meldte nye problemer seg.
- Jeg hadde bare fått kjørt en runde for å få varme i dekkene. Så på den første skikkelig runden, røk et stag i bakstillingen, noe som medførte at jeg snurret, sier en litt ergerlig Thomas.
Dette medførte at han da ikke fikk kjørt selve kvalifiseringen, og gikk dermed glipp av Super Pole, der de åtte beste kjører om den beste startposisjonen. At Thomas har tempoet inne er det imidlertid ingen tvil om. Hans tid fra testkjøringen hadde gitt den tredje beste tiden i Super Pole.
Under selve løpet var Thomas på hugget da starten gikk, og kjørte seg opp fra 18. plass til 11.plass på få runder. Under en gulflagg-situasjon var han igjen uheldig, og klarte å kjøre forbi en konkurrent like før det ble vist grønt flagg.
Dermed fikk han også en straff og måtte kjøre gjennom depotet. Senere fikk han ødelagt det ene forhjulet i en litt for tett fight med Victor Huggare, og dermed var løpet over.
- Jeg skal jo ikke svartmale løpet helt, for det er jo klare lyspunkter. Tiden fra testkjøringen viser at jeg har tempoet inne, så nå savner jeg bare flyten i selve løpene, sier Thomas som også forteller at teamet har jobbet mye med bilen foran dette løpet, der de blant annet har skiftet differ, noe som Thomas mener fungerte utmerket.
- Nå gleder jeg meg bare til å komme til Mantorp. Bilen er bra og tempoet er der, så med litt mer flaks kan jeg faktisk kanskje være med å kjempe om det beste startsporet, sier Thomas Schie.
Vant løpet gjorde Fredrik Ekblom foran Mathias Andersson og Thed Björk. Tommy Rustad slet igjen med motorproblem i sin Volvo C30 og måtte derfor bryte løpet.