-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekanikere / Personlig serviceteknikere
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Produksjonsleder
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Teamleder verksted
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Harald A. Møller AS:
Produktspesialist Fabrikksystemer - Servicemarked
-
Harald A. Møller AS:
Produktspesialist support
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
RN Nordic:
Regionsjef – Renault, Alpine & Dacia
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
HTS Packline AS:
Senior salgsrådgiver
-
Bilia Norge AS:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Bertel O. Steen Asker & Bærum:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
Autoria Bil AS avdeling Ski:
Bilselger
-
Martiniussens Bilservice AS:
Teknisk kontrollør - Fredrikstad
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
BilXtra Skøyen as avd Drammen:
Faglært Bilmekaniker
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer

Kjemper mot giganter:
Glickenhaus på Le Mans
Det er ikke akkurat noen hemmelighet at BilNorge.no er ganske svak for James Glickenhaus og hans biler. Enten vi snakker om hans unike Ferrari-samling eller de han bygger for å slå overmakten.
Han har penger, James Glickenhaus. Men det hindrer ham ikke i å være hands on, enten det gjelder å slukke en brann i hans unike Pininfarina Modulo eller å bruke en hammer når standen på Genève-utstillingen skulle gjøres i stand, eller når det gjelder å bygge biler.
Han har mange ambisjoner når det gjelder fire hjul, en av dem er heder og ære (og selvfølgelig helst seier) på Le Mans.
Mot alle odds
Seieren kan nok sitte langt inne, der konkurrerer han mot noen av verdens største bilsportbudsjett og noen av de største prestisje-egoene.
Men å starte med to biler i Hyperbilklassen, og få begge hele til mål, er i seg selv en fantastisk innsats. Og å ha greid det tre år på rad – det er helt enestående.
Glickenhaus-bilene ble 4 og 5 i 2021, 3 og 4 i fjor og 6 og 7 i år. Ingen andre, heller ikke Toyota som på mange måter har holdt Le Mans i live de siste årene, har klart noe tilsvarende.
Hvis årets resultat, seks og syv, høres ut som noen skritt tilbake, så ta med i betraktning at i år var kjemper som Ferrari, General Motors, Porsche og Peugeot med i denne klassen for første gang. Lokomotivet Toyota er de eneste de har konkurrert mot før.
Nr. 6 og 7 betyr større pålitelighet enn Toyota, som bare kom til mål med én bil, og det betyr spesielt at de gruset industri-kjemper som Peugeot og Porsche.
Spenning
Ikke dårlig for en privatmann – med formue, ja, men privat og amatør i ordets ekteste betydning.
Laget hadde sine øyeblikk. En innkjøpt liten komponent sviktet under oppvarming, men ble byttet i tide og bilen kunne starte, men fra depotet en runde etter at hele feltet hadde hatt avgang.
Det var noen skremmende minutter underveis da det begynte å gå ganske sakte, og like før mål dro en av bilene inn i beskyttelsesmuren bygget opp av gamle bilringer, men kom seg allikevel videre. Men begge to i mål, på svært så respektable plasser.
Om det ikke ble stor pokal i år heller, ble det en velfortjent premie til teamet, Podium Advanced Technologies fra Pont Saint Martin – ikke langt fra Torino – som også har bygget bilen.
De fikk en av Le Mans-løpets svært ettertraktede priser: Prix Escra «for det beste tekniske teamarbeidet under Le Mans 24-timersløp». Det gikk til mekanikerne på startnummer 708 – nettopp den bilen som allikevel kom i gang, mot alle odds.
Det er også litt gøy at etter årets løp i denne langdistanse-serien, ligger Glickenhaus fremdeles foran både Porsche og Peugeot på produsent-tabellen.