Mercedes-Benz Forum:
Autorisert forhandler for brukte biler

19. oktober åpnet Norges første autoriserte forhandler av brukte Mercedes-Benz dørene på Skårer i Akershus: Bertel O. Steen-eide Mercedes-Benz Forum. Ambisjonen er å bli størst på omsetning av nyere brukte Mercedes-Benz.

Publisert

- Vi skal sikre kunden kvalitet og trygghet for den investeringen han eller hun gjør. Viktige elementer er konkurransedyktighet på pris og levering, stor utvalgsbredde med 45-50 fine biler på lager til enhver tid, kompetent personale og markedets beste garanti. For kunden er det også viktig å vite at vi er en fullverdig Mercedes-Benz forhandler på ettermarkedssiden, med den tilgang dette sikrer på høy kompetanse, riktig verktøy og effektivt diagnoseutstyr, sier administrerende direktør John Fiskvik i Mercedes-Benz Forum. Fiskvik som også er leder av Norges største Mercedes-Benz forhandler, B.O.Steen AutoStern i Oslo, forteller at målet er et salg på rundt 600 biler fra Mercedes-Benz Forum allerede neste år.

Bilene det er snakk om er nesten nye Mercedes-Benz’, hovedsaklig 0-3 år gamle, og i de fleste prisklasser. De bilene som ikke lar seg skaffe i det norske markedet vil bli bruktimportert fra Mercedes-Benz’ forhandlernett i Tyskland.

- Vi skal selge såkalte Jahreswagen, og dertil enkelte biler fra M-B Norge eller andre forhandlere. Det vil bli lagt vekt på å ha markedets bredeste utvalg, og skulle vi mangle en modell kan vi skaffe bilen innen maksimalt tre uker, sier Fiskvik.

EuropaGaranti
Samtlige Mercedes-Benz biler som blir solgt hos Mercedes-Benz Forum vil bli levert med EuropaGaranti på 1 år uten kilometerbegrensning. Garantien gjelder i hele EU-området, Sveits og de fleste øststatene. Ordningen har vært tilgjengelig på kontinentet en tid, men blir nå lansert hos M-B forhandlere også i Norge.

- Ved uhell kan bileieren henvende seg til nærmeste forhandler eller ringe Mercedes-Benz 24 H Servicetelefon døgnet rundt, og man er sikret hjelp uansett tid på døgnet. Dersom skaden ikke kan utbedres på stedet, blir bilen transportert til nærmeste Mercedes-Benz forhandler. Dersom garantiberettiget skade skjer i utlandet, kontaktes også 24 H Servicetelefon som besørger assistanse. Dersom en driftsstans inntreffer mer enn 100 km hjemmefra, vil man mot fremvisning av bilag få erstattet utlegg til taxi, leiebil, hotell etc, i henhold til garantibestemmelsene. Men garantien bortfaller dersom bilen er kjøpt via uautorisert mellommann, understreker Fiskvik.

På bildet ser vi konsernsjef Marius Steen i Bertel O. Steen klippe over snoren da Mercedes-Benz Forum åpnet dørene i forrige uke.

Tekst og foto: Lars Erik Hjorthaug – Motorbransjen/Bilnorge.no

Powered by Labrador CMS