-
Toyota Bilia AS:
Regionsjef Servicemarked
-
Premium Cars Stor-Oslo AS:
Tekniker for Zeekr
-
Bilia Norge AS:
Salgssjef, Volvo Hamar
-
Harald A. Møller AS:
Produktsjef Digital Aftersales
-
Gromstad Bil & Båt:
Daglig leder
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekanikere / Personlig serviceteknikere
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Produksjonsleder
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Teamleder verksted
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Harald A. Møller AS:
Produktspesialist support
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
RN Nordic:
Regionsjef – Renault, Alpine & Dacia
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
HTS Packline AS:
Senior salgsrådgiver
-
Bilia Norge AS:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Bertel O. Steen Asker & Bærum:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
Autoria Bil AS avdeling Ski:
Bilselger
-
Martiniussens Bilservice AS:
Teknisk kontrollør - Fredrikstad
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Her er neste Renault Clio
Denne bilen har nylig vært i Norge og testet. Om et snaut år er den tilbake – umaskert.
En av BilNorges faste lesere, han vil bare kalles Petter, sendte en video av en mystisk fransk-registrert bil til oss i helgen og lurte på om vi kunne hjelpe med å identifisere den.
Det ringte ikke umiddelbart noen bjeller – bilen er jo så tungt maskert at det er vanskelig å danne seg noe skikkelig inntrykk av hvordan den egentlig ser ut. Dessuten ante vi ikke hvor stor den var, selv om den ga inntrykk av å høre hjemme i kompaktklassen.
Jeg tok derfor kontakt med Automedia som er vår faste leverandør av spionbilder, og de kunne i løpet av noen minutter fortelle at dette er neste generasjon Renault Clio.
Selv om Clio-salget er beskjedent i Norge med 140 biler hittil i år, så er den blant Renaults viktigste modeller globalt.
Dagens modell – som er generasjon fire – kom på markedet i 2012, og dermed er tiden moden for nok et generasjonsskifte.
Bilen på bildene er knipset i Spania mens vår leser var tett på den på E6 inn mot Oslo nå nylig da han gjorde videopptaket.
Da hadde den maskerte bilen trolig tilbragt en periode i nordlige strøk, enten i Norge eller Sverige. Det er typisk at produsentene tester under svært varierende forhold.
Automedia, som er durkdrevne på å «lese gjennom kamuflasje», forteller at bilen har klare felles trekk med storebror Megane – et buet tak og en aggressiv front. Lav bakkeklaring gir et sportslig uttrykk.
Det kan bety at dette er en prototyp med kraftig motor – antagelig 1,3-literen med 150 hester som er et felles prosjekt mellom Renault/Nissan og Mercedes.
Clio er allerede blant de mest praktiske modellene i segmentet, så selv om akselavstanden kan øke litt, er det mest sannsynlig at de ytre målene blir omtrent på dagens nivå.
Alliansen har et godt utvalg av kompakte drivlinjer for både bensin og diesel, men Renault må også elektrifisere over hele fjela for å møte stadig strengere utslippskrav. Det holder ikke bare med 3-4 elbiler i familien.
Dermed kan vi forvente en hybrid utgave av nye Clio, i det minste en mild hybrid. Om den er klar ved lanseringen neste høst skal foreløpig være usagt.