-
Gromstad Bil & Båt:
Daglig leder
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekanikere / Personlig serviceteknikere
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Produksjonsleder
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Teamleder verksted
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Harald A. Møller AS:
Produktspesialist support
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
RN Nordic:
Regionsjef – Renault, Alpine & Dacia
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
HTS Packline AS:
Senior salgsrådgiver
-
Bilia Norge AS:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Bertel O. Steen Asker & Bærum:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
Autoria Bil AS avdeling Ski:
Bilselger
-
Martiniussens Bilservice AS:
Teknisk kontrollør - Fredrikstad
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer

Vintage look
Hot Wheels blir kul med kunstnerhjelp
Nå har Mattel’s Hot Wheels gjort en ny vri igjen. De har hentet inn en kjent designer, funnet et nytt materiale og bygget modellbiler som ser ut som noe en arkeolog vil grave opp om 250 år.
Mattel har mange ikoniske modeller i sin portefølje. Noen rene fantasimodeller som den mest fantasifulle hotrod-bygger ville misunt dem. Ikke sjelden har de hentet inn berømte bildesignere for at de skal skape egne konseptbiler for Hot Wheels. Og noen er dønn nøyaktige, selv i 1:64 skala.
Nå har de hentet inn David Arsham, amerikansk kunstner som har jobbet med eroderte ideer tidligere også.
Han har tatt kjente former, skulpturer eller bruksgjenstander for eksempel, og gitt dem overflater som ser ganske slitne og eroderte ut.
Poenget er sikkert at «alt er forgjengelig» eller noe slikt. Men resultatet er som regel ganske dekorativt på en «takk-for-innsatsen» måte.
Det er denne oppskriften han har brukt hos Mattel i den første av fire runder.
I en av hyllene til Mattel fant han et materiale som de kaller Silkstone. En kompositt med en porselen-aktig overflate som brukes på noen Barbie-dokker.
Premium-utgaver, selvfølgelig.
Bilene bruker dette materialet som overflate, og så graves og graveres det slik at det ser ut som om store deler av bilen har ligget under 200 års vanntortur-drypp, eller at harde syrer, eller grådige rovdyr, har angrepet andre områder. Samtidig som hele overflaten er grå som skallet på en mumie.
Denne gangen tok han for seg den klassiske Rodger Dodgen og en Porsche 930 Turbo.
Det er dessuten laget en del accessoirer i sammenheng med dette programmet. Nøkkelringer, eller et typisk Porsche-hjul for eksempel.
Har du en god idé, så melk den for det den er verdt.
Vi venter tre slike runder til og aner ikke hva de vil resultere i. Men akkurat disse syns jeg er så originale og dekorative at det er verdt å følge med på.