Praktisk og rimelig handsfree

Skal du ha din nye bil utstyrt med handsfree, må du regne med å bla opp noen tusenlapper. Men det finnes heldigvis også langt rimeligere løsninger. Som attpåtil er portable.

Publisert Sist oppdatert

SuperTooth II er enkel å flytte fra bil til bil

Blåtann

SuperTooth II er betegnelsen på et portabelt handsfree-sett fra TT Microtrading. Enheten kan brukes mot alle mobiltelefoner med Bluetooth og monteres på sekunder ved hjelp av klips og innebygd magnet på solskjermen. Dermed kan den også enkelt flyttes fra en bil til en annen.

Det oppladbare batteriet har en taletid på 15 timer og kan stå i standby i hele 800 timer. Til vanlig bruk vil det si at en ladning pr måned bør være tilstrekkelig. Medfølgende adaptere gjør det imidlertid mulig å lade både fra bilens 12V uttak og fra 220 V hjemme eller på jobben.

Enkel i bruk
Vi forsøkte SuperTooth II i kombinasjonen med flere forskjellige mobiltelefoner. Å få enheten ”dus med telefonen er i de fleste tilfeller gjort på sekunder så lenge den medfølgende bruksanvisningen følges. I kombinasjon med en Sony Ericsson K700 fungerte enheten svært bra og ga en behagelig lydkvalitet for begge ender av en samtale. I områder med dårlig dekning opplevde vi imidlertid mer og mer spraking etter hvert som signalet ble svakere.

Kombinert med Nokia 6230 og N70 fikk vi en tilfredsstillende lydkvalitet selv om den var noe dårligere enn med K700. Dårligst resultat fikk vi da enheten ble koblet sammen med en Samsung D600. Denne kombinasjonen ga uklar lyd omtrent hele tiden og oppkoblingen ble ofte brutt.

I tillegg til å gi en lovlig løsning i bilen kan SuperTooth II også brukes når du vil bruke din mobiltelefon håndfritt i andre omgivelser. Enheten har en attraktiv pris på kr 990,- og selges av mobil- og elektronikkbutikker over hele landet. Du finner mer informasjon på http://www.ttmicrotrading.no/

Powered by Labrador CMS