-
Gromstad Bil & Båt:
Daglig leder
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekanikere / Personlig serviceteknikere
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Produksjonsleder
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Teamleder verksted
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Harald A. Møller AS:
Produktspesialist support
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
RN Nordic:
Regionsjef – Renault, Alpine & Dacia
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
HTS Packline AS:
Senior salgsrådgiver
-
Bilia Norge AS:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Bertel O. Steen Asker & Bærum:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
Autoria Bil AS avdeling Ski:
Bilselger
-
Martiniussens Bilservice AS:
Teknisk kontrollør - Fredrikstad
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Heftig Mustang
Ford Mustang er en populær amerikaner, men ikke alle nøyer seg med standardutgavene.
Skal du ha en ny Mustang på norsk skilter må du enten spandere 1,2 millioner kroner – eller nøye deg med den firesylindrede som starter på drøyt 800.000. Du kan jo tippe hvilken som selger best i Norge. Og hvilken entusiastene egentlig ønsker seg.
Mustanger av ulike årganger er typiske drømmebiler for folk i ulike aldersgrupper, helst de eldre modellene som det vrimler av på bruktbilmarkedet.
I 2019 ble det registrert 19 nye Mustang, tre færre enn i 2018, mens det ble bruktimportert hele 137 stykker – de fleste av disse var mer enn ti år gamle og mange var nok klassikerne fra 1960-tallet.
Bilen på bildene er en spesialutgave som føyer seg inn i rekken av modeller som bygges i «begrenset opplag».
Den skal posisjoneres mellom den ordinære 5.0 L GT og Shelby GT 350, så du kan regne med at den får rundt 500 hestekrefter. Den vil dermed ta over posisjonen til Bullit-utgaven som ble produsert i begrenset opplag og nå synger på siste vers.
Siden det er front og hekk som er maskert er det her endringene primært vil komme til syne.
Bilen får en markant frontsplitter med store luftinntak. Hekken domineres av en intrikat diffuser, en lett synlig spoiler inkludert i koffertlokket samt to doble eksosrør. Jeg kan levende forestille meg godlåten som kommer ut derfra.
Prototypen har elementer som ser ut til å være hentet fra Fords GT Performance-pakke, noe som inkluderer brede Michelin Pilot Sport dekk på ditto spesial-felger, samt Brembo bremser.
Mustang Mach 1 forventes å komme på markedet i løpet av året som en 2021-modell. Du får neppe se den her i landet på lenge.