-
Gromstad Bil & Båt:
Daglig leder
-
Mobile Åsane AS:
Servicemarkedssjef
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Lotus tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Mekanikere / Personlig serviceteknikere
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Tekniker
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Produksjonsleder
-
Volvo Car Stor-Oslo:
Teamleder verksted
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Harald A. Møller AS:
Produktspesialist support
-
Autoringen Oslo AS:
Bilkonsulent
-
Bilia X:
Driftsleder, Xpeng Høvik
-
RN Nordic:
Regionsjef – Renault, Alpine & Dacia
-
Møller Bil Ensjø:
Mekaniker/tekniker
-
Werksta Norge:
Bilskadereparatør
-
Werksta Norge:
Teknisk leder
-
Bilservice AS:
Bilmekaniker
-
Strømmen Bilverksted AS:
Bilmekaniker - Personbil
-
Bil i Nord:
Volvo-mekaniker
-
HTS Packline AS:
Senior salgsrådgiver
-
Bilia Norge AS:
Bilmekaniker, BMW Skøyen
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Porsche Center Bergen:
Tekniker
-
Team Verksted AS:
Mekaniker
-
Premium Cars Stor-Oslo:
Selger
-
Bertel O. Steen Asker & Bærum:
Mekaniker
-
RøhneSelmer AS:
Mekaniker
-
Autoria Bil AS avdeling Ski:
Bilselger
-
Martiniussens Bilservice AS:
Teknisk kontrollør - Fredrikstad
-
Bilforlaget AS:
Vaktsjef/journalist
-
BilXtra Skøyen as avd Drammen:
Faglært Bilmekaniker
-
Jæger Automobil AS:
Bilskadetakserer
Nokian selger mer - og tjener mer
Den finske dekkprodusenten økte omsetningen med over 40 prosent i første halvår. Resultatet ble mer enn doblet. De går vinteren i møte med rekordstore ordrebøker.

Nokian Tyres omsatte for 628 millioner euro (ca 4,9 milliarder NOK) i første halvår i år, mot 444 millioner euro i fjor.
Driftsresultatet ble på 166 millioner euro (1,3 milliarder NOK), mot 82 millioner euro i fjor.
- Salget i våre primærmarkeder har vokst kraftig. Lanseringen av våre nye sommerdekk har vært en suksess og vi økte markedsandelene i alle de viktigste markedene, spesielt i Russland og i Norden, sier, sier Kim Gran, president og CEO i selskapet.
- En bedre salgsmiks kombinert med økte priser har gitt en kraftig forbedring av våre marginer, til tross for en betydelig økning i råvareprisene.
- Vi har fortsatt å utvide vårt distribusjonsnett som planlgt med Vianor, som nå har mer enn 800 utsalg, sier Gran.
Produksjonsanlegget i Russland startet som planlagt i sommer og anlegget i Nokia er tilbake til 7 dagers uke fra august.
Gode utsikter
- Utsiktene 2011-salget er gode. Lagrene av alle våre kjerneprodukter er fortsatt små, både hos Nokian Tyres og i utsalgene, sier han.
- Våre ordrebøker har nådd rekordnivå og vår salgsvekst følger opptrappingen av produksjonen.
Han mener at himmelen synes rimelig klar, men ser noen skyer. De vises i form av kostnadsøkninger, som høyere priser på råstoff, tilgjengelighet og generell usikkerhet i den globale økonomien.
- Til tross for utfordringene stoler vi på å kunne foreta valg som vil forbedre vår produktmiks, produktivitet og lønnsomhet, sier Nokian-sjefen.